Samsung, Galaxy S24 Ultra’nın tasarımına karar vermişe benziyor

Samsung’un Güney Kore’den yeni bir rapora göre, Galaxy S24 Ultra modelinde titanyum çerçeve kullanmaya hazırlandığı anlaşılıyor. Apple’ın bu yılki iPhone 15 Pro modelleriyle başlattığı ve Xiaomi’nin Xiaomi 14 Pro’nun Titan Özel Sürümü ile takip ettiği bu yeniliğe Samsung da katılmış olacak. The Elec’in adı açıklanmayan kaynaklara dayandırdığı habere göre, Galaxy S24 Ultra, Samsung’un titanyum çerçeveli ilk telefonu olacak. Kullanıcılar tarafından nasıl karşılandığına bağlı olarak, şirketin bu materyali diğer modellere de uygulama olasılığı bulunuyor. Bu durum, tüm Galaxy S24 serisinin titanyum çerçeve ile geleceğini iddia eden geçen ayki raporları çürütüyor.

Samsung’un ilk etapta 15 milyon titanyum çerçeve üretme hedefi koyduğu söyleniyor; bu da Galaxy S23 Ultra’nın satış rakamlarıyla örtüşüyor ve şirketin bu yeniliği yalnızca S24 Ultra modelinde sunmayı planladığına işaret edebilir. Titanyum kullanımı üzerine çalışmalarını yaklaşık iki yıl önce başlatan Samsung, bu malzemeyi ticarileştirme kararını ancak yakın zamanda verdi. Mevcut alüminyum çerçevelerin şirkete maliyeti 20 dolar iken, titanyumun düşük verim oranı nedeniyle maliyetin dört ya da beş kat artabileceği öngörülüyor.

Samsung, Galaxy S24 Ultra’nın tasarımına karar vermişe benziyor

Samsung Galaxy S24 Ultra’nın sızdırılan render görüntüleri, selefine benzer bir tasarım ve ön tarafta daha ince çerçeveler olduğunu gösteriyor. Snapdragon ve Exynos işlemci seçenekleriyle farklı pazarlara sunulacak olan yeni nesil S24 serisinin, tasarım ve donanım yenilikleriyle dikkat çekmesi bekleniyor.

Bu bilgiler ışığında, Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S24 Ultra’nın, piyasada daha sağlam ve dayanıklı bir yapı sunması bekleniyor. Yenilikçi malzeme kullanımıyla bir adım öne çıkmaya çalışan şirket, bu hamlesiyle premium segmentteki rekabeti daha da kızıştırabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x