Kızıl Goncalar’ın Çekim İzinleri İptal Edilmişti, Darülaceze’nin Başındaki İsim Bakın Kim Çıktı!

RTÜK’ün inceleme başlattığı Kızıl Goncalar dizisinin hastane sahnelerinin çekildiği Okmeydanı Darülaceze’deki çekim izinleri, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan gelen talimatla iptal edilmişti. Darülaceze’nin başındaki Hamza Cebeci’nin 1999 yılındaki Düzce depreminde yıkılan Işık Apartmanı’nın müteahhiti olduğu ortaya çıktı.

Başrollerini Özgü Namal ve Özcan Deniz’in paylaştığı FOX’un Gold Film imzalı dizisi Kızıl Goncalar’ın yayınlanmasının önündeki engeller sürüyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı milyonlarca lira harcanarak yeniden dekore edilen iki mekanındaki çekim izinleri bütün ödemeleri yapıldığı halde iptal edildi. Ardından bir engel de 25 Aralık 2023 tarihinde geldi.

Dizide doktor Levent’i canlandıran Özcan Deniz’in hastane sahnelerinin çekildiği Okmeydanı Darülaceze’deki çekim izinleri, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan gelen talimatla iptal edildi. İkinci kez duran setin çekimleri için yeni mekan arayışı başladı.

DİKKAT ÇEKEN DETAY

Kızıl Goncalar’ın çekimlerinin iptali sonrası Darülaceze’nin başındaki Hamza Cebeci’nin müteahhit olduğu ortaya çıktı.

1999 yılındaki Düzce depreminde yıkılan ve 20 kişiye mezar olan Işık Apartmanı’nın müteahhiti Hamza Cebeci’ydi.

20 KİŞİ HAYATINI KAYBETMİŞTİ

1999’daki Düzce depreminde, 7 katlı Işık Apartmanı da yıkıldı. Binada 20 kişi yaşamını yitirdi. Apartmanın müteahhidi olan Hamza Cebeci ve ortağı Fahri Çakır, yargılandı ve hapis cezası aldı. 3 kat yapılması gereken yere 7 kat yapan Cebeci, kendisini “Ben müteahhitim. Kat karşılığı iş yaparım. Eğer ben 3 kat yapacağım deseydim iş yapamazdım” sözleriyle savundu.

Ancak Cebeci, bu depremden kısa bir süre sonra 2004’te, AKP’den Üsküdar ilçe meclis üyesi seçildi. Kısa bir süre sonra İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi İmar Komisyonu üyeleri arasına girdi. AKP’nin kuruluşu sırasında Düzce il sorumlusu olarak görev yapan Cebeci, 2015’te Darülaceze başkanı oldu. 8 Mayıs 2020’de ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından cumhurbaşkanı danışmanlığına atandı. Cebeci, Darülazece başkanlığını ise halihazırda sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x