İsrail’den Batı Şeria’da mülteci kampına SİHA saldırısı: 5 ölü

İsrail ordusunun, işgal altındaki Batı Şeria’nın Nablus kentinde bulunan Balata Mülteci Kampı’ndaki Fetih Hareketi karargahına silahlı insansız hava aracı (SİHA) ile düzenlediği hava saldırısında beş kişi hayatını kaybetti.

Filistin devlet televizyonu ve Filistin haber ajansı WAFA’da yer alan haberlere göre, İsrail ordusu kamptaki karargaha SİHA ile hava saldırısı düzenledi. Saldırıda iki kişi de ağır yaralandı. Bombalanan binada alevler yükselirken, ciddi maddi hasar oluştu.

BATI ŞERİA’DA BASKINLAR: 1 ÖLÜ, 2 YARALI

İsrail güçlerinin Batı Şeria’da düzenlediği baskınlarda da bir Filistinli hayatını kaybetti, iki kişi yaralandı. WAFA’nın haberine göre, İsrail güçlerinin Batı Şeria’nın Tubas kentine düzenlediği baskında ateş açtığı 18 yaşındaki Filistinli Ömer eş-Şahruri hayatını kaybetti.

7 EKİM’DEN BU YANA BATI ŞERİA’DA 212 FİLİSTİNLİ ÖLDÜRÜLDÜ

Çok sayıda İsrail güçleri, kentin üzerinde uçan keşif uçakları ve bazı binaların çatılarına konuşlanan keskin nişancılar arasında Tubas kentine baskın düzenledi ve Filistinlilerin evlerini aramaya başladı. Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, baskına tepki gösteren Filistinliler ile İsrail askerleri arasında çatışmalar yaşandı.

Öldürülen Filistinlilerle birlikte, işgal altındaki Batı Şeria ve Kudüs’te 7 Ekim’den bu yana İsrail güçleri ve Yahudi yerleşimcilerin saldırılarında 212 Filistinli hayatını kaybetti. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x