Başkan Altay: “Güle Oynaya Camiye Gel Projemiz Bu Yıl Da Başarıyla Tamamlandı”

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin “Güle Oynaya Camiye Gel” projesi kapsamında 3 Temmuz-21 Ağustos tarihleri arasında başvuru yaptığı camide en az 40 gün sabah namazına gelen 8-9 yaşındaki çocuklar bisikletlerini teslim aldı. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, projenin bu yılda başarıyla tamamlandığını belirterek, projeye katılan tüm çocuklara, ailelerine ve din görevlilerine teşekkür etti.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Güle Oynaya Camiye Gel Projesi”nde 31 ilçede bisiklet almaya hak eden çocuklara bisikletleri dağıtıldı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Türkiye’nin en önemli gençlik projelerinden birisi olan “Güle Oynaya Camiye Gel Projesi”nin her yıl olduğu gibi bu yıl da Konyalılardan büyük teveccüh gördüğü ifade etti.

Proje ile amaçlarının camilerin çocuk sesleriyle şenlenmesi ve çocuklar da namaz bilincinin oluşturulması olduğunu kaydeden Başkan Altay, “Projemiz bu yıl da başarıyla tamamlandı hamdolsun. 31 ilçemizde bisiklet dağıtım işlemleri sona erdi. Başvuru yaptığı camide en az 40 gün boyunca sabah namazına gelerek bisiklet almaya hak kazanan 8 ve 9 yaşındaki yaklaşık 25 bin yavrumuza bisikletlerini teslim ettik. Projeyi hayata geçirdiğimiz 2018 yılından bugüne kadar da 95 bin bisikleti çocuklarımızla buluşturmuş olduk” diye konuştu.

Projeye ilgi gösteren ailelere, din görevlilerine ve özellikle camileri neşelendiren çocuklara teşekkür eden Başkan Altay, “Dağıtım yerlerine gelemeyen yavrularımız da endişe etmesin. Onlar için de toplu dağıtım yerleri ayrıca SMS yoluyla kendilerine bildirilecek. Projemizin her yıl büyüyerek devam ediyor olması bizi ziyadesiyle mutlu ediyor. Çocuklarımızı en güzel şekilde yarınlara hazırlamak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” sözleriyle konuşmasını tamamladı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x